El Mouradi Beach ***+ - Hammamet

Ел Mouradi Beach Hotel се простира на 3-хектари заедно со врвна плажа со бел песок во Заливот на Hammamet, во регионот Sar Bon. Хотелот е на само 6 километри од Hammamet, 70 километри одТунис-Картагина аеродромот и 40 километри од Enfidha аеродромот.


Соби:

Хотелот располага со 199 соби и 14 апартмани (34 кревети) сите со бања и одделни тоалети, телефон со надворешна линија, мини бар, радио, ТВ со сателитски канали, балкон, 24-часовна собна услуга.


Ресторани и барови:

Хотелот може да се пофали и со à la carte ресторан и стандардни ресторани, кафуле, скара (во сезона),лоби бар, мавританско кафуле и дискотека.


Содржини:

Хотелот располага со конференциска сала со соба за проекција. Конференциската соба е блиску до централната кујна што овозможува одржување на коктели и промоции. Сите соби за состаноци имаат влез, лоби и независни тоалети.


Галерија: