Orient Palace ***** - Skanes

Хотелот се наоѓа 22 км од Skanès-Монастир меѓународниот аеродром, 4 км од центарот на градот Sousse, 4 км од пристаниште Ел Kantaoui и 4 километри од Ел Kantaoui голф на морскиот брег на плажа.


Соби:

375 климатизирани, атрактивно декориран соби и апартмани(кревети / двојни легла),339 пространи, сонцето осветлени соби и 28 Фамилјарни соби: Сите соби се опремени со кабловска ТВ,телефон, сеф, мини бар (на барање), балкон и комплетно опремена бања вклучувајќи фен,одвоени тоалети. Собите имаат или базен, градина или поглед кон морето. Тип на соби: Стандард двокреветни соби (339) Фамилјарни соби (28) Соби за хендикепирани


Ресторани и барови:

На Ориентот ПАЛАС има 5 ресторани да ви служат нудат меѓународни кујни: главниот ресторан "Ибн Zaidoun" : појадок, ручек и вечера ,la carte ресторан "Ал Khayem" 50 места на луѓето им служи Медитеранска кујна,покрај базенот Снек-бар "Карлтон" и меѓународни специјалитети. скара-скара отвора во јуни до септември. пицерија.


Галерија: