Europa 2* - Слиема

Europa Hotel Слиема на Малта се наоѓа на популарната кула патот морето пред шеталиштето што е веројатно најпосакуваниот локација на Малта. Хотелот е поставена на кејот низ еден од многуте карпести плажи кои се поставени по должината на 5 километри популарни кула патот шеталиштето. Овие плажи заедно Слиема шеталиштето се пронижан од страна на многу ресторани, барови, piazzettas и многу отворено кафулиња - сето ова лиење составен дел на Малтешкиот култура и начин на живот.


Соби:

Стандард спална соба во Европа Хотел Слиема на Малта се опремени со следново: - Купатило со туш или када или со крпи што се менуваат редовно. Еднокреветни или двокреветни кревети со супериорен душеци Некои соби може да потрае една третина, па дури и четвртиот кревет Голем тавански вентилатор (без климатизација) или греалка во зима Мебел вклучува голем гардероба, кревети, ноќни маса, маса и огледало, преградата за багаж Боја телевизори со целосна кабел пакет вклучувајќи ги и 40 канали Телефон и прозорец со поглед голем внатрешен двор


Содржини:

Europa Hotel Слиема Малта, е отворена 24 часа на ден. Ние имаме модерен интернет кафе, WiFi (во додаток) и сала за појадок служат нашата трговска марка популарни ладна вклучена. На тремот имаме популарна една 38 салон служи избор на коктели (Отвори весник во лето)


Галерија: