115 The Strand Hotel 3* - Слиема

115 The Strand се наоѓа во Малта од Слиема Seafront. Овој хотел со три ѕвездички е во непосредна близина на Слиема центар Референци.


Соби:

115 The Strand нуди 4 видови на различни соби. Прочитајте подолу, за да ја видите она што го имаат да понудат. Двокреветна соба Seaview двокреветни соби се достапни на секоја од седумте спрата. Сите поглед на морето соби се пристапи од страна на 2 лифтови. Соба сите се централизирани и темпиран термостат за климатизација и греење системи. Сите поглед на морето соби имаат балкон со поглед на живописната поглед на Валета пристаниште, на Слиема влакно и Мануел Остров. Двокреветна соба Внатрешни двокреветни соби се наоѓа во текот на седум ката. Сите соби се пристапи од страна на две лифтови. Сите соба сите се централизирани и темпиран термостат за климатизација и греење системи. Сите внатрешни соби имаат прозорци со поглед внатрешна двор. Еднособен стан Seaview Поглед на море еден кревет тераси сервисираат стан можат да се сместат од две до пет лица; Тоа е совршено прилагоден за групи или семејства. Оваа пространа само угостителските стан со посебна кујна опремени со сите ваши дневни потреби. Овие Еден Спална соба станови, исто така, се дел од хотелот се и сите имаат централизиран и темпиран термостат за климатизација и греење системи. Сите поглед на морето соби имаат балкон со поглед на живописната поглед на Валета пристаниште, на Слиема шеталиштето и Мануел Остров. Студио Стан во внатрешноста Внатрешните сервисираат стан можат да се сместат од две на четири лица, е совршено прилагоден за групи или семејства. Оваа пространа само угостителските стан исто така вклучува и кујна опремени со сите ваши дневни потреби. Становите се дел од хотелот себе и сите имаат централизиран и темпиран термостат за климатизација и греење системи.


Ресторани и барови:

Ресторан Џулио `s Со поглед на живописната Marsamxetto пристаниште, Валета бастиони и Слиема брегот. Ресторан Џулио нуди гостите на хотелот и патрони дневно вклучена е доручек сервира од 07,30 до 09.30. А сорта на мени избори, вклучувајќи a la carte, избор на buffets, локални и странски јадења гордо се презентирани од страна на нашите готвач и кујна бригада дневно, од 18.30 часа со минатата цел донесена на 20.30 часа. lounge бар Наоѓа во рамките на фоајето област на хотелот, lounge бар е место за средба беа гости можат да се релаксираат во удобноста на хотелот фоајето, ладна и топла пијалок вендинг машини се достапни, кои било други пијалоци може да се нарача од Bookbites Кафе. Bookbites Кафе Bookbites Кафе се наоѓа со поглед на Слиема шеталиштето е нова рекреација концепт на локално сцена. А кафетеријата cum книжарница, каде што корисниците може да се релаксира, да се прочита на весник, списание или книги, додека уживајќи во панорамски поглед на Gzira и Слиема Крик, во текот на кафе. "Интелигентниот место за средба", каде може да уживате во различни закуски како што се сендвичи, ftiras, baguettes, пити и салати. Соодветно место за релаксација.


Содржини:

Swimspa Со средна големина плива спа / џакузи се наоѓа на 8-ми кат само надвор главниот ресторан. Областа е строго резервирана за жителите хотелот каде што тие можат да се релаксираат на сонце или сенка ужива освежителен пијалок. Nicethings сувенири Магазин Пред да се врати дома Проверете дали ја имате набавени подарок или сувенир од нашите добро порибено излезот на влезот на хотелот.


Галерија: