Hotel Sol Mirlos Tordos*** - Мајорка

Хотелот Sol Mirlos Tordos е лоциран на 120 метри од плажата на Palma Nova заливот, во близина на шопинг и забавниот центар. 10 минути од Santa Ponsa голф клубот, 14 км од Палма де Мајорка, 24 км од аеродром и 34 км од Cartuja in Valldemosa.


Соби:

638 двокреветни и 30 еднокреветнини соби; балкон; комплетно опремена бања; климатизер; вентилатор на таван; сат.ТВ; директен телефон; сеф (со доплата).


Ресторани и барови:

простран ресторант; тематски опремен ресторант (Flintstones); Бронто бар во заоната на базените каде што децата ќе имаат појадок со јунаците од Flintstones; снек бар;


Содржини:

2 базени; целодневна анимација (фитнес, ватерполо, пинг-понг, јога); мини клуб за деца (Flintstones)-во зависност од возраста, во вечерните часови организирана богата програма од професионални шоу звезди. Мини клуб за деца; интернет кафе; ТВ сала; соларуиум; хемиско чистење.


Галерија: