Monte Cristo**** - Благоевград

Местото каде што градот и природата се судираат. Монте Кристо е најновиот и најмодерен хотел во Благоевград - се наоѓа во центарот на градот, на само 1 час со автомобил од Софија, од 1 час од Грција, а само 25 минути од македонската граница. Хотелот се јавува како резултат на реконструкција и реновирање на познатиот Јавна минерална бања која се уште функционира и ги поздравува посетителите во соседството. Хотелот располага со исклучителен дизајн, беспрекорна услуга и голема удобности дури и при повеќето - предизвик гости. Тоа вклучува 44 стандардни соби, 6 луксузни соби и 4 апартмани едно. Сите се опремени со прецизен внимание на детали и да се обезбеди удобност и незаборавни искуства. На располагање на секој гостин е главен ресторан, лоби бар, спа центар, затворен базен со минерална вода, витамин бар, салон за убавина, конференциска сала и летна бавча. Тоа е одличен избор за луѓе заинтересирани за различни видови туризам како што се бизнис, планина, еко, вода, културни, историски, религиозни, спа и скијање на туризмот.


Соби:

стандардна соба Универзална утеха за сите основни потреби за време на краток или подолг престој. Стандардна соба - 25 квадратни метри, опремен со: Брачен кревет / можноста за поделба / 32 инчен телевизор мини бар Индивидуално контролиран клима / Централна климатизација Безжичен интернет конекција Директна телефонска линија Бања со туш и фен за коса Сеф Не соба пушење Делукс соба Повеќе удобности и опиплива чувство на посебна грижа. Делукс соба - 35 квадратни метри, опремен со: Дупли кревет канапе 32 инчен телевизор мини бар Индивидуално контролиран клима / Централна климатизација Безжичен интернет конекција Директна телефонска линија Бања со туш и фен Сеф Не соба пушење Апартман Идеален и практични за семејствата. Еднособен стан - 42 квадратни метри, опремен со: Спална соба со двојно лежај Дневна соба со софи 32 инчен телевизор мини бар Индивидуално контролиран клима / Централна климатизација Безжичен интернет конекција Директна телефонска линија Бања со туш и фен за коса Сеф Не соба пушење


Ресторани и барови:

лоби бар Лоби бар од Монте Кристо хотелот ви нуди висок квалитет на услугата 24 часа на ден. Тука е местото да се занесе вашите сетила со избор на кафиња, специјална колекција на чаеви, сокови, аперитиви, digestives, коктели, алкохолни и безалкохолни пијалоци. Во сончево време ќе може да уживаат во свежиот воздух и прекрасниот панорамски поглед кој е од летната тераса на лоби бар. Капацитет: 50 луѓе ресторан Главниот ресторан "Монте Кристо" нуди традиционални локални јадења и специјалитети од европската и светската кујна. Не заборавивме нашите вегетаријанска гости, за кои ние се подготви посебен вегетаријанска мени. Ние сме горди на нашата богата листа на вино нуди вина од различни сорти, вина и региони. Ресторан со неговата елегантна атмосфера е омилено место за корпоративни настани, семејни прослави, деловни средби, собири на пријатели или романтична вечера за двајца. Капацитет: 150 луѓе летна бавча Градина Монте Кристо е вистински рај комбинирање убави погледи на центарот на градот, прекрасен дрвја и дискретна музика во заднина. Во близина се наоѓа отворен деца игралиште каде што вашите деца може да се веселиме слободно. Ги искористат предностите на момент и да уживаат во тоа време во друштво на една книга, кафе и колачи како што се јагоди и маскарпоне сирење со бобинки. Местото е идеално за утрински кафе или капучино и вечерта коктели и пијалоци, без разлика што ден од седмицата е. Капацитет: 50 луѓе


Содржини:

Минерална вода од Благоевград Монте Кристо Хотелот е на само еден во градот кој нуди базен со лековита минерална вода! Се покажа дека 42% од протокот на минерални извори во Бугарија е во регионот на Благоевград. Тие се познати како исцеление од средниот век, кога илјадници луѓе кои доаѓаат поради неговото лековито дејство. Минералните води со температура до 56 Целзиусови степени се соодветни за третман на мускуло-скелетниот систем, невролошки, кожата, бубрезите, уролошки и други болести. Да бидете апсолутно сигурни дека вашиот одмор ќе бидете единствени, ние нудиме следниве добра и услуги: Основните услуги: • индивидуално контролиран клима - состојба • Директна телефонска линија надворешни • личен сеф • Удобен бирото • минибар • LCD телевизор • Бесплатен безжичен интернет


Галерија: