Hotel Sol Guadalupe*** - Мајорка

Хотелот Sol Guadalupe е лоциран во шопинг зоната на Magalluf и на 200 метри од песочна плажа. 17 км од Палма, 25 км од аеродром. Со 4 голф терени во негова близина, хотелот е идеален за љубителите на голф спортот. Исто така хотелот е идеален за семеен одмор.


Соби:

493 двокреветни соби на 9 ката; балкон; бања; мала кујна за семејства со мали деца; климатизер; сат.ТВ; директен телефон; сеф (со доплата); хемиско чистење.


Ресторани и барови:

климатизиран ресторант; италијански ресторант; снек бар на базен; лоби бар;


Содржини:

2 базени (1 детски); целодневна анимација (фитнес, ватерполо, пинг-понг, јога); мини клуб за деца, интернет кафе (со доплата); водени спортови во близина на плажата; содржини во близина на хотелот: BCM диско (100 м), Аква Парк (150 м.), Western Park (200 м.), Казино (10 км), 4 Голф терени во близина.


Галерија: