Astra Village 4* Svoronata - Сворoната, Кефалонија

Овоја апартмански комплекс е изграден во традиционален островски стил, од грчки мермер и природен камен, така што совршено се вклопува во околината. Се простира на површина од 20 000 квадратни метри, а од прекрасната песочна плажа Ammes е одалечен 150м. Од аеродромот е одалечен 2км.


Соби:

Располага со 50 соби. Сите имаат купатило (туш/вц), фен, телевизор, телефон, клима уред, сеф, фрижидер, кујна и балкон.


Ресторани и барови:

Освен во лоби барит, гостите мозат да уживаат и во јадења од интернационална кујна, како и во освежителни пијалоци на големата тераса каде се наоѓа снек барот.


Содржини:

Од дополнителните содржини хотелот има ТВ сала, продавница, продавница за сувенири, менувачница и рент а кар.


Галерија: