Cephalonia Palace 4* Xi - Ликсури, Кефалонија

Хотелски комплекс кој е сместен на полуостровот Paliki, на западната обала на островот, а од златната песочна плажа Xi е одалечен само 60м. Од центарот на местото Ликсури е одалечен 7км., а од аеродромот 53 км.


Соби:

Хотелот има вкупно 197соби. Сите соби имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред и балкон.


Ресторани и барови:

Во склоп на хотелот покрај главниот ресторан и два бара, од кои едниот е на базен, како и таверна на плажа.


Содржини:

Од дополнителните содржини има: продавница, мини маркет, рент а кар и паркинг.


Галерија: