Apollonion Resort & Spa 5* - Ликсури, Кефалонија

Овој хотел е сместен на западниот дел на островот, односно на на полуостровот Paliki и е еден од најлуксузните. Од плажата Xi е одалечен 300м, плажа позната уште и како златна плажа.Од Ликсури е одалечен 7 км, а од аеродромот 53 км.


Соби:

Хотелот има вкупно 127 соби. Сите соби имааѕ купатило (туш/вц), фен, сат.телвизија, телефон, клима уред, сеф, мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

Покрај гланиот, гостите имаат на располагање и a la carte ресторан, како и коктел бар покрај базенот.


Содржини:

Од дополнителните содржини гостите имаат на располагање продавница за накит и сувенири, хемиско чистење, фризерски салон, менувачница, рент а кар и паркинг.


Галерија: