Residence Sole Mare 4* - Капо Ватикано, Калабрија

Простран хотелски комплекс, опкружен со зеленило од едната и со песожна плажа од другата страна. Се наоѓа во заливот Tono, кој припаѓа на зоната Капо Ватикано. Од Тропеа е одалечен околу 15 км, а од аеродромот околу 75 км.


Соби:

Едноставно уредени соби, од кои секоја има купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, клима уред, сеф, мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

Хотелот има 2 ресторана, со јадења ид национална и локална кујна, пицерија, 2 бара и продавница.


Галерија: