Villaggio Club Baia del Sole 4* - Капо Ватикано, Калабрија

Се наоѓа на приватна плажа, опкружен со прекрасна градина, во местото Рикади, 8км од градот Тропеа. Од аеродромот Terme Lamecia е одалечен 68 км.


Соби:

Сите соби имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред или вентилатор, сеф, мини бар и мала веранда или балкон.


Ресторани и барови:

Освен 2-та ресторани, со понуда на специјалитети од националната и локална кујан, хотелот има и бар во кој се служат коктели и освежителни пијалоци. sim 2 restorana, sa ponudom specijaliteta nacionalne i lokalne kuhinje, hotel ima


Содржини:

Достапни се и услугите на перење и пеглање на облека, коако и чување на деца.


Галерија: