Cannamele Resort 4* - Тропеа, Калабрија

Овој луксузен хотелски комплкс се наоѓа во близина на летувалиштето Паргелиа, на 3 км од Тропеа. Од плажата е одалечен 500м, а од аеродрмот околу 40км.


Соби:

Хотелот има вкупно 17 соби, кои имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф и мини бар. Сите соби имаат балкон.


Ресторани и барови:

В хотелскиот ресторан се служи медитеранска храна, додека во барот се служат освежителни пијалоци.


Содржини:

Хотелот нуди услуга на перење и пеглање на алишта, чување деца, shuttle bus до плажите во Тропеа, wi-fi на јавните површини на хотелот.


Галерија: