Grotticalle 3* - Капо Ватикано, Калабрија

Се наоѓа во областа Капо Ватикано, 15км од Тропеа 70 км од аеродромот. Плажата groticeli, чие користење се наплаќа е одлечена 600м од хотелот, а до неа вози бесплатен shuttle bus.


Соби:

Сите соби имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон и клима уред (на барање, со доплата).


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има ресторан, бар, ТВ сала, продавница за сувенири, а достапни се и услугите на рент а кар служба.


Галерија: