Villaggio Agrumento 3* - Капо Ватикано, Калабрија

Простран хотелски комплекс, сместен на сам плажа. Од Тропе е одалечен 15км, а од аеродромот е одалечен 70км.


Соби:

Има вкупно 60 соби, секоја има купатило (туш/вц), фен, сат.телевзија, телефон, клима уред (на барање, со доплата), мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

освен ресторан, хотелот има 2 бара, од кои едниот покрај базен, како и продавница.


Галерија: