Villagio Dolomiti sul Mare 4* - Бриатико, Калабрија

Хотелот се наоѓа во еден од најубавите заливи на Тиренската обала, 2 км од местото Бриатико, и е опкружен со зеленило. Комплексот е поделен на 2 дела, едниот е одалечен околу 300м од морето, адругиот околу 500м. Од Тропеа е одалечен околу 15км, а од аеродромот оклу 40км.


Соби:

Хотелот има вкупно 128 соби, од кои секоја има купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф и фрижидер. Собите кои се на приземје имаат мала веранда или балкон, додека оние на првиот спрат имаат балкон.


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има ресторан и бар кој нуди лесен оброк и освежителни пијалоци, како и продавница за сувенири.


Галерија: