Voi Pizzo Calabro Resort 4* - Пицо, Калабрија

Голем хотелски комплкс кој се простира на околу 40 000 метри квадратни, опкружен со борова шума и еукалиптус, со кои е одвоена песочната плажа (300м). Од градчето Пицо е одалечен 10км, од Тропеа 35 км, а од аеродромот 14км.


Соби:

Има вкупно 252 соби распоредени во неколки вили изградени во медитерански стил. Секоја соба има купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф, мини фрижидер и балкон.


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има 2 ресторани и 2 бара, од кои едниот е на плажа, со понуда на локални специјалитети и освежителни пијалоци.


Галерија: