Villaggio Borgo Del Principe 4* - Замброне, Калабрија

Овој хотелски комплекс е опкружен со прекрасно зеленило, во заливот Zambrone, на 150м од приватната плажа. Од Тропеа е одалечен 10км, а од аеродромот околу 45км.


Соби:

Овој хотел има вкупно 61 соба. Сите се модерно уредени и секоја има купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф, мини фрижидер и балкон.


Ресторани и барови:

Пансионските оброци се служат во ресторанот на хотелот, а во негов состав има и бар и ТВ сала.


Галерија: