Scoglio Del Leone 4* - Замброне, Калабрија

Овој хотелски комплекс се наоѓа на падините над својата приватна плажа, во заливот Замброне. Од Тропеа е одалечен 8км, додека од аеродромот Terme Lamecia е одалечен околу 35км.


Соби:

Хотелот има вкупно 70 пространи соби кои се распоредени во 5 згради, протегајќи се кон приватната плажа. Секоја соба има купатило (туш,вц), фен, сат.телевизија, телфон, клима уред, мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

На големата тераса сместена пред главниот ресторан се служат јадења од националната кујна. Во хотелот постои бар во кој се служат освежителни пијалоци, како и снек бар. Хотелот нуди и рент а кар услуга, услуги на перење и пеглање на алишта и shuttle bus сервис до плажа.


Содржини:

Gosti hotela mogu da uživaju u sportskima aktivnostima kao što su ronjenje, vožnja kanua i sportovima na pesku. U okviru hotelskog kompleksa se nalazi veliki otvoren bazen, sa posebnim ograđenim delom za decu. Hotel ima fitnes centar. Deci je posvećen poseban program osmišljen od strane animatora, dok se u večernjim satima organizuju razne vrste zabava.


Галерија: